Prezentacja produktu

Tynk mozaikowy Dekorex jest trwałą i barwną masą tynkarską na bazie naturalnych i barwionych kruszyw. Tworzy ozdobną i odporną na warunki atmosferyczne wyprawę tynkarską. Posiada małą podatność na uszkodzenia mechaniczne jak i zwiększoną odporność zbrudzenia. Dostępna jest w szerokiej palecie kolorystycznej melanży umożliwiającej dowolne kształtowanie architektoniczne wnętrz jak i elewacji.

 

Główne zalety tynku mozaikowego Dekorex:

  • trwała, barwna wyprawa dekoracyjna
  • wodo- i mrozoodporna
  • odporna na zmywanie, ścieranie i uderzenia
  • do wnętrz i na zewnątrz

 

Przeznaczenie:
Tynk mozaikowy Dekorex służy do ręcznego wykonywania ochronno-dekoracyjnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Przeznaczony do dekoracyjnego wykańczania powierzchni ścian w pomieszczeniach o dużym nasileniu ruchu (jak na przykład.: klatki schodowe, przedpokoje, korytarze i ciągi komunikacyjne w budynkach użyteczności publicznej) oraz elementów architektonicznych na elewacjach (np.: cokoły, pilastry, gzymsy).

 


Przygotowanie podłoża:
Tynk mozaikowy można stosować na każdym czystym, mocnym, równym i suchym podłożu z betonu, tynków tradycyjnych, tynków gipsowych i płyt gipsowo-kartonowych. W razie potrzeby podłoże należy wyrównać. Nowe tynki cementowo-wapienne mogą być pokrywane po minimum 14 dniach. Tynki i elementy gipsowe powinny być dokładnie wysuszone i zaimpregnowane. Podłoże należy zagruntować preparatem Gruntex Putzgrund - farba podkładowa. Zaleca się dobranie koloru gruntu pod najciemniejszy kamień w masie tynkarskiej.


Nakładanie:
Nakładanie rozpocząć po całkowitym wyschnięciu środka gruntującego. Przed nałożeniem tynku masę dokładnie wymieszać mieszadłem na wolnych obrotach. Tynk mozaikowy nanosić nierdzewną packą stalową równomiernie warstwą o grubości zapewniającej całkowite zakrycie podłoża. Warstwę starannie wygładzić w jednym kierunku. Powierzchnie należy wykonywać w całości bez przerw tzn. mokre na mokre. Przy nakładaniu na zewnątrz oraz w początkowym okresie wysychania należy wyeliminować oddziaływanie silnego nasłonecznienia, wiatru i deszczu na tynkowaną ścianę. Wyprawa wysycha w ciągu 4-10 dni, w tym czasie należy ją chronić przed bezpośrednimi opadami. Narzędzia natychmiast po użyciu myć ciepłą wodą. Podczas nakładania i w czasie wysychania materiału temperatura nie może być niższa od + 5°C oraz wyższa niż +25°C. Nie mieszać z innymi, podobnymi materiałami.


Zużycie:
(w zależności od grubości warstwy).
1,0mm     -ok. 3,0 kg/m2
1,6mm     -ok. 4,5 kg/m2

Dokładne zużycie określić za pomocą prób. Zużycia podano dla jednej warstwy. Najlepszy efekt dla tynku o granulacji 1 mm uzyskuje się poprzez nałożenie go na podwójną grubość ziarna.


Uwagi:
Przed aplikacją należy zapoznać się z kartą techniczną!
W warunkach dużej wilgotności dopuszcza się występowanie jaśniejszego, ustępującego nalotu. W przypadku podciągania kapilarnego należy zadbać o izolację przeciwwilgociową. Podczas silnego nasłonecznienia elewacji, szczególnie przy ścianach południowych jak i przy ciemnych melanżach, tynk mozaikowy daje wrażenie lepkości. Jest to zjawisko prawidłowe i nie ma żadnego wpływu na jakość i trwałość produktu. Tynk mozaikowy Dekorex jest produkowany w oparciu o kruszywo naturalne, które charakteryzuję się nieregularnością barwy i z tego powodu tynk może nieznacznie różnić od wzorca. Ze względu na grubość kruszywa melanże o granulacji 1,6 i 1,0 mogą się nieznacznie różnić kolorystycznie. Dopuszcza się występowanie jaśniejszych i ciemniejszych wtrąceń w masie tynkarskiej co nie jest jego wadą. Jedną powierzchnię należy wykonać w jednym cyklu z jednej partii tynku mozaikowego!

Cena: 8.10 zł.
Do pobrania:
Pobierz plik
KARTA CHARAKTRRYSTYKI
Pobierz plik
KARTA TECHNICZNA
do góry
PODSUFITKA BRYZA
BRYZA Podsufitka to rozwiązanie kompletne, składające się z podsufitki pełnej i perforowanej, listwy J oraz listwy H, uzupełniające system rynnowy, pozwalające na estetyczne i trwałe wykon......
więcej
Rynny Kanion - System rynnowy Kanion powstał przy udziale dekarzy i instalatorów. Im właśnie zawdzięcza oryginalne wzornictwo, elegancję i estetykę. Tradycyjny i jednocześnie unikalny profil rynny to cecha charakterystyczna systemu, która radykalnie zmienia wygląd każdego b......
więcej
kotonskiWykonanie: